Wersja kontrastowa
KONFERENCJA 2013NPSEO.PL

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

List organizacyjny


ARTYKUŁY

więcej


PREZENTACJE

więcej


DOBRE PRAKTYKI

więcej


MATERIAŁY POMOCNICZE

Zobacz

Materiały wypracowane przez uczestników

Pobierz


Wymagania - sesja plakatowa

PobierzKonferencja "Jakość edukacji i/czy jakość ewaluacji?"
Odpowiedzialni nauczyciele
23.03 - 26.03.2013

III Międzynarodowa Konferencja„ Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji. Odpowiedzialni nauczyciele” przeszła do historii, ale dla uczestników ciągle żywe są jej wspomnienia. Dzielimy się uwagami, jakie uczestnicy i eksperci przesłali” na gorąco” do zespołu organizującego konferencję oraz przypominamy niektóre wydarzenia, podajemy trochę liczb obrazujących rozmiar konferencji.

W dniach 23-26 III w Krakowie 408 osób związanych z oświatą spotkało się, by dyskutować o roli nauczyciela w procesie uczenia się uczniów.Uczestnicy przyjechali z 16 województw i reprezentowali różne szczeble „ oświatowej drabiny” byli wiec nauczyciele(46), dyrektorzy szkół i placówek oświatowych(80), pracownicy KO(35 w tym kuratorzy i wicekuratorzy)) i przedstawiciele JST(20), przedstawiciele ORE, CKE, IBE, ODN i trenerzy.

Wśród zaproszonych gości obecna była Podsekretarz Stanu MEN Joanna Berdzik. W wykładzie inaugurującym konferencje podkreśliła wagę dobrych sterowników w systemie i wykorzystanie danych do podnoszenia, jakości pracy szkoły.

Pozostali wykładowcy otwierający konferencje to: · prof. dr hab. Barbara Kożuch, Dyrektor szkoły, jako menadżer publiczny;

Prof. dr William Gaudelli, Edukacja humanistyczna w dobie globalizacji;  

Dr hab. Grzegorz Mazurkiewicz, Nauczyciele – profesjonaliści: poradnik pozytywnego myślenia

Wykład zamykający konferencje wygłosił prof. dr hab. Henryk Mizerek, Kontekstyprofesjonalnej odpowiedzialności nauczyciela.

Na konferencji obecni byli koordynatorzy różnych projektów systemowych prowadzonych przez MEN. Projektu kompleksowego wspomagania rozwoju szkół – Marianna Hajdukiewicz, Projektu wzmocnienia efektywności nadzoru pedagogicznego i oceny, jakości pracy szkoły – Grzegorz Mazurkiewicz, Emilia Kowalczyk-Rumak, Agnieszka Borek oraz wicedyrektor ORE Ewa Dudek.

Odbyło się36 sesji prowadzonych przez ekspertów polskich(29) i zagranicznych (13) i tyle samo sesji implementacyjnych. Wysłuchaliśmy 4 wykładów i wzięliśmy udział w 2 panelach dyskusyjnych.

Dla uczestników chcących uczestniczyć w możliwie wielu aktywnościach zorganizowaliśmy 10 sesji fakultatywnych i 8 projekcji „ sesji na bis”.

Po konferencji uczestnicy i eksperci przysłali następujące uwagi:

Mam nadzieję, że konferencja dobrze się zakończyła. Cieszę się, że miałem możliwość uczestnictwa i występowania na tej konferencji, a wszystkim organizatorom szczere podziękowania. Program był ciekawy i inspirujący, zebrałem dużo nowych kontaktów z cudownymi ludźmi, organizacja wspaniała i wsparcie przez organizatorów przyjaźnie, jednym słowem: perfekt!

 Mam nadzieję, że z moim wykładem mogłem przyczynić się do powodzenia konferencji.

Ulrich Hammerschmidt 

Chciałem bardzo serdecznie na pani ręce podziękować za możliwość udziału  w niezwykle ciekawej Konferencji. Pozyskane umiejętności wykorzystam w kierowanej przez siebie szkole oraz będę propagował w Lublinie.

Jeszcze raz dziękuję.
Z poważaniem

Marek Krukowski

Bardzo dziękuję za całokształt!!! Konferencja była świetna!!!·Najlepsza z dotychczasowych ( byłam na 1): ·Fajne wykłady( Fischer.. the best) , prowadzący zajęcia w grupach to praktycy, a więc prezentowali sprawdzone rozwiązania, ciekawe dyskusje.
Bardzo dużo skorzystałam i pewne pomysły  sprzedam na warsztatach metodycznych i konferencjach już w kwietniu. Dziękuję za doskonałą  logistykę i zatroszczenie się o wszelkie wygody. 
Dziękuję za stworzenie  miłej  atmosfery pracy i współpracy.
Życzę miłych Świąt Wielkanocnych i fantastycznego odpoczynku po organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia.

Barbara Chuderska/ WOM Katowice, ZSP 4 Jaworzno

 

 

Pragnę przesłać Państwu gratulacje i uznanie za organizację konferencji w dniach 23.03.-26.03.2013 r. w Krakowie. Uczestniczyłam w bardzo dobrych sesjach. 

Dla mnie wartością dodaną jest to, że mogę wrócić do wysłuchanych wykładów, oglądając zamieszczone prezentacje i analizując przedstawione artykuły spokojnie raz jeszcze w domu. Dziękuję również za otrzymane książki, które wykorzystam w swojej pracy ze słuchaczami kolegium nauczycielskiego jako inspirację do dalszych działań.  

Uważam, że warto również podkreślić i docenić szeroko rozumiane warunki "lokalowo-gastronomiczne".

 

Z gratulacjami

Małgorzata Świątek-Słonina

 

 

Wasza konferencja stala się inspiracją do mojego wpisu na blogu e-mentora: http://www.e-mentor.edu.pl/blog/.
 
Pozdrawiam
Maria Zając
 

Cieszę się, że miałam możliwość uczestniczenia w  bardzo ciekawej i inspirującej  konferencji w dniach 23.03.-26.03.2013 r. w Krakowie (która była dla mnie pierwszą). Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom. Program był ciekawy i inspirujący. Jestem pod wrażeniem wykładów Fischera. Prowadzący  zajęcia prezentowali sprawdzone rozwiązania, ciekawe dyskusje. Zebrałam dużo nowych kontaktów z wspaniałymi ludźmi, mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji, które na pewno wykorzystam w swojej pracy jako nauczyciel (koordynator ds. ewaluacji) i doradca metodyczny. Cieszę się, że mam możliwość jeszcze raz  wysłuchać wykładów oglądając zamieszczone prezentacje i analizując przedstawione artykuły w domu. Dziękuję za stworzenie  ciepłej atmosfery pracy i współpracy. Organizacja wspaniała i wsparcie przez organizatorów przyjaźnie, jednym słowem: super. Warunki lokalowe i wszelkie wygody doskonałe. Mam jedno zażalenie - w przyszłym roku proszę zamówić piękną pogodę Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Małgorzata Noskowska 

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif

 

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1


stat4u