Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Spotkanie z mistrzem-Kraków 15.12.2010
20 grudnia 2010

Okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu ewaluacji było spotkanie zespołu projektu z profesorem MacBeath'em światowej rangi ekspertem w tej dziedzinie.Zajęcia miały charakter zarówno roboczych prac jak i wykładu dla całego zespołu projektu. Profesor przytaczał dane, które uświadamiały miejsce szkoły w procesie zdobywania wiedzy i umiejętności przez uczniów. Dowiedzieliśmy się, że jedenastoletni uczeń 900 godzin rocznie spędza w szkole, a 1934 godziny w świecie wirtualnym.
Jak uczą się dzieci?Jak uczą się nauczyciele?Jak uczą się szkoły?Od tak zadanych pytań profesor przeszedł do pokazania różnych aspektów procesów uczenia się i zbierania na ten temat danych. Jak poprowadzić ten proces by umiejętnie dobrać zadanie ( challenge) do umiejętności( skills) i uzyskać ten pożądany rezultat (flow).Budowanie klimatu wspomagającego uczenie się- zdaniem MacBeath'a -  to nie tylko nauczyciel i jego metody, środowisko rówieśnicze z jego wpływem, dom rodzinny, ale także przestrzeń do uczenia się. Badania pokazują, że uczniowie najlepiej uczą się na wycieczkach a mimo to większość zajęć odbywa się w klasach.Refleksja i samoocena jest tu kluczem do poprawy, jakości nauczania i uczenia się. Przekonanie o tym nauczycieli jest kluczowym zadaniem w drodze do modernizacji nadzoru pedagogicznego. Jesteśmy na początku tej drogi i dobrze, że mamy takiego przewodnika.

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama