Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Uczestniczyliśmy w konferencji„ Ewaluacja w edukacji. Koncepcja, metody, perspektywy”.
2 października 2011

Polskie Towarzystwo Diagnostyki Edukacyjnej, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna i Akademia Górniczo-Hutnicza zorganizowały w Krakowie w dniach 23-25 września br. konferencję poświęconą zagadnieniom ewaluacji pod tytułem „ Ewaluacja w edukacji. Koncepcja, metody, perspektywy”
Wśród znakomitych prelegentów znaleźli się również eksperci związani z projektem nowego nadzoru pedagogicznego. Prof. dr hab. Henryk Mizerek z wykładem pod tytułem” Tam gdzie kończą się zaklęcia, a zaczyna ewaluacja” oraz prof. dr hab. Leszek Korporowicz, który mówił o „ Zmiennych losach polskiej ewaluacji’. W sesjach tematycznych udział wzięli miedzy innymi dr Roman Dorczak z referatem, „ Co wiemy o kulturze organizacyjnej szkół biorących udział w projekcie reformy nadzoru pedagogicznego”; dr Grzegorz Mazurkiewicz mówił o” Ewaluacja w nadzorze pedagogicznym. Model i system wartości”.Referat znajduje sie w publikacji Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej pod redakcją B.Niemierko i K. Szmigel " Ewaluacja w edukacji. Koncepcje, metody, perspektywy". Do przeczytania tutaj, oraz w materiałach do pobrania.
Wykład uzupełniali członkowie zespołu projektowego: Agnieszka Borek, Tomasz Kasprzak, Jakub Kołodziejczyk. Po prezentacji uczestnicy sesji zaproszeni zostali do dyskusji nad wymaganiami państwa wobec szkół i placówek oświatowych. Pojawiły sie propozycje połączenia działań ewaluatorów ze wspomaganiem szkół i placówek.
Na jednej z sesji tematycznych dr Joanna Kołodziejczyk przedstawiła wyniki analiz pod tytułem” Ewaluacja zewnętrzna szkół i placówek edukacyjnych
w oczach nauczycieli i dyrektorów”

Wyniki analiz tutaj oraz w materiałach do pobrania.

Szczegóły dotyczące konferencji na stronie www.ptde.org

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama