Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Nauczyciel badacz. III rejs!
8 października 2011

Inspirowany dr Hausem wygłoszony w pierwszym dniu szkolenia przez Agnieszkę Borek wykład może być początkiem poszukiwań przez nauczycieli trafnych rozwiązań ku zmieniającej się szkole. Szczególnie tych nauczycieli, którzy wzięli udział w pierwszej części III rejsu szkoleń w Dębe koło Warszawy, organizowanych przez Erę Ewaluacji – partnera ORE i UJ w dniach od 28 września do 1 października 2011 roku.

           Uczestnicy szkolenia to przyszli badacze szkolnej codzienności. Tacy, którzy będą potrafili do autorefleksji wdrożyć chętne koleżanki i kolegów. Poza tym refleksyjni, nastawieni na zmianę, dążący do realizacji obranego celu. Zaprojektowane przez autorów scenariusza moduły szkoleń Tożsamość, Metodologia i Organizacja przeplatają się bogactwem sesji prowadzonych przez trenerów tak, aby przez większą ich część nauczycielki i nauczyciele szkolenia mogli działać praktycznie. Poznawać i doświadczać praktycznych metod pracy. Podczas szkolenia jest również czas na głębszą refleksję nad filozofią szkoły, odniesienia jej do kierunków filozofii pedagogiki oraz własnego warsztatu pracy, a także koncepcji pracy szkoły, w której pracują. Zajęcia w poszczególnych sesjach pozwalają przyjrzeć się bliżej procesowi uczenia się, składowym jego elementów. (Programom, organizacji czasu i przestrzeni, metodom i technikom pracy, motywacji do działania oraz środowisku).
         Dzień po dniu nauczycielki i nauczyciele poznają sposoby diagnozowania zaangażowania ucznia, własnego stylu nauczania, a przede wszystkim utwierdzają się w przekonaniu, że ewaluacja jest niezbędna w ich pracy, w pracy zespołów nauczycieli oraz całej placówki. Bardzo wysoko uczestnicy ocenili pomysł tworzenia grup „refleksyjnych przyjaciół” - sześcioosobowych zespołów, w skład, których wchodzili przedstawiciele trzech grup, na które zostali od początku zostali podzieleni (niebieska, zielona i żółta). Spotykali się w wybranych przez siebie miejscach w ośrodku, po kolacji, wymieniając spostrzeżenia i refleksje nasuwające im się w trakcie zajęć. Znalazło się tam również miejsce na indywidualne oraz grupowe zajęcia terenowe, połączone z fotooceną, dające okazję do wykazania aktywności i kreatywności.
        Nie zabrakło również imprezy integrującej wszystkich uczestników oraz prowadzących – zorganizowane zostało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, degustacją potraw regionalnych, stwarzając kolejną okazję do nieformalnych spotkań, rozmowy i wymiany doświadczeń.

           

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama