Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
List Katarzyny Hall, ministra edukacji narodowej do dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej
14 października 2011

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za pracę na rzecz polskiej oświaty. Realizując swoje zawodowe powołanie, odgrywacie Państwo ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Zawód nauczyciela jest trudny, a jednocześnie bardzo odpowiedzialny, ponieważ w dużym stopniu od nauczyciela zależy jaką drogą w dorosłym życiu podążą Wasi wychowankowie.

Dziękując za Waszą ciężką pracę, proszę jednocześnie o dalsze zaangażowanie w staraniach o dobre wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia Polaków. To między innymi dzięki Waszemu wysiłkowi udało się znacznie przybliżyć do modelu szkoły zapewniającej wysoką jakość kształcenia, bezpiecznej oraz przyjaznej uczniom i rodzicom.

Troska o wysoką jakość kształcenia nadal pozostaje jednym z najważniejszych naszych zadań. Dlatego jednym z priorytetów polskiej szkoły jest indywidualne podchodzenie do potrzeb uczniów. Wyrazem tych działań jest ogłoszenie przeze mnie Roku Szkoły z Pasją, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości rozwoju każdego ucznia. Uczniom i ich rodzicom życzę tego, aby ich potrzeby i opinie były zawsze najważniejsze dla kadry szkoły. Zapraszam nie tylko uczniów, rodziców i  nauczycieli, ale wszystkich przyjaciół szkoły do aktywnego włączenia się w realizację idei Roku Szkoły z Pasją.

Państwa ciężka i odpowiedzialna praca zasługuje na godziwe wynagrodzenie. Dlatego pamiętamy także o zabezpieczeniu potrzeb materialnych nauczycieli. Cieszę się, że pomimo narastającego kryzysu ostatnie lata były okresem stałego wzrostu uposażeń nauczycieli.

Będąc pełna uznania za Waszą pracę, z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim Państwu, aby praca z dziećmi i młodzieżą była dla Was nieustannym źródłem satysfakcji. Niech znakomite osiągnięcia i godna postawa wychowanków będzie najwspanialszą nagrodą i zachętą do dalszej pracy nad unowocześnianiem systemu oświaty w Polsce.

Katarzyna Hall

minister edukacji narodowej

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama