Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
26 listopada br. zakończyła się jesienna edycja szkoleń dla nauczycieli badaczy.
29 listopada 2011

    W Dębem i Lesznie od września przeszkolonych zostało 667 nauczycieli. W szkoleniach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich województw. Na każdym z 6 zjazdów ( tylko jeden rozpoczął się w maju i skończył w październiku) mówiliśmy o różnorodnych metodach badawczych, które pozwolą na wprowadzenie zamian w dotychczasowej pracy nauczyciela. Zakreślaliśmy różne pola badawcze, rysując od najszerszych – wyzwania dla edukacji, po te skupione na klasie i pracy nauczyciela z uczniami. Uczestnicy poznali strategię, którą nazwaliśmy działaniem z badaniem action research), oraz profil szkoły, który jest zaproszeniem wszystkich uczestników procesu edukacyjnego do refleksji nad szkołą i uczeniem.

   W trakcie kolejnych” rejsów” nauczyciele zamieniali się w badaczy i najczęściej wyposażeni w aparaty fotograficzne, robili fotoocenę ośrodka w Dębem i Lesznie. Zebrał się spory materiał badawczy dla dyrektorów tych placówek. Co wieczór uczestnicy spotykali się w gronie refleksyjnych przyjaciół, by w sposób zorganizowany wymienić się doświadczeniem i zdobytymi umiejętnościami. Na wszystkich szkoleniach panowała atmosfera wzajemnego zaufania i współpracy.
 
 Kolejne edycje ruszają w styczniu i o najważniejszych ustaleniach będziemy informować na stronie.
Zapraszamy do galerii zdjęć, w której mamy nadzieję uchwycona została atmosfera jesiennych spotkań.

Galeria (ilość: 3)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama