Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Szkolenie doskonalące dla wizytatorów d.s ewaluacji. Kraków 13-15 czerwca 2012
14 czerwca 2012

Wykładem inauguracyjnym rozpoczął koordynator projektu Grzegorz Mazurkiewicz szkolenie doskonalące dla wizytatorów do spraw ewaluacji. Mówił o czynnikach wspierających i hamujących zmiany systemowe. Pobudzał do refleksji nad systemem ewaluacji oświaty. Zadawał ważne pytania: Czy jakość edukacji zależy od tego, co dzieje się w szkole?, Jakie są współczesne konteksty edukacji?. Wskazywał kierunek działań w projekcie – „ działania podejmowane w projekcie służą systemowi edukacji i tworzeniu warunków umożliwiających uczniom uczenie się przez całe życie”

W ciągu trzech dni (13-15 VI) w krakowskich Przegorzałach wizytatorzy doskonalili umiejętności związane z pisaniem raportów. Obraz szkoły, wstęp do wymagań, tezy i wnioski w kryteriach zajmowały większą część czasu szkoleniowego. Wizytatorzy mieli również okazje otrzymać informacje zwrotną dotyczącą pisanych raportów i drugą od uczestników badań. Ankiety wypełnili przedstawiciele 1391 szkół i placówek na 3898 zrealizowanych ewaluacji, co daje 35,7%.Niespełna jedna trzecia głosów (29,8%) to wypowiedzi dyrektorów, pozostałe – nauczycieli. 87% respondentów oceniło wysoko umiejętności badawcze wizytatorów do spraw ewaluacji.
Jak zwykle poza zajęciami cenne były rozmowy kuluarowe? Przyjemnie było spotkać się po dwóch latach i porozmawiać o ważnych dla szkoły i wizytatora problemach – tak mówili uczestnicy IV grupy.

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama