Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Drugie spotkanie IX cyklu szkolenia ewaluatorów d/s ewaluacji. Kraków 12 - 15 IX 2012
15 września 2012

   O tym, jak trudno zdobywać nowe umiejętności oraz odgrywać wyznaczone role mogli przekonać się uczestnicy dziewiątego „pociągu”. Podczas szkolenia poświęconego doskonaleniu umiejętności prowadzenia wywiadu grupowego. Po otrzymaniu dużej dawki wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do prawidłowego wykonania ćwiczenia ambitni moderatorzy( 3 wizytatorów) ochoczo zabrało się do pracy. Wybrali temat, zmodyfikowali pytania. Nie wiedzieli tylko, że trafia na jeszcze ambitniejszych „trudnych” rodziców, którzy korzystając z okazji, że do szkoły przyjechali „obcy” chcieli dać upust swojemu niezadowoleniu. Wizytatorzy dobrze przygotowani nieźle radzili sobie w zaprezentowanej scence. Nie to jest jednak najważniejsze. Grupa wskazała wiele korzyści, jakie można odnieść z dobrze przeprowadzonego wywiadu grupowego. Pozwala na zebranie i opracowanie bogatego, rzetelnego i aktualnego materiału empirycznego. Wskazanie, że należy być otwartym na sugestie drugiego człowieka i liczyć się z jego opinią. Rozmowa z rodzicami udowodniła, że można wiele dowiedzieć się o szkole bez potrzeby analizy wielu dokumentów, a umiejętnie przeprowadzony wywiad jest tanim, szybkim i efektywnym narzędziem zdobywania informacji.
  Uczestnicy stwierdzili, że to praktyczne szkolenie poza dużą dawką wiedzy dało możliwość wspólnego, podejmowanego w gronie wizytatorów i dyrektorów trudu doskonalenia narzędzi ewaluacyjnych oraz kreowania postawy badacza.

Barbara Jaśniewicz

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama