Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Konferencja Raport z ewaluacji szansą na rozwój szkoły.
20 grudnia 2013

W dniach 19 – 20 grudnia w Gdańsku odbyła się konferencja: Raport z ewaluacji szansą na sukces szkoły,  organizowana w ramach projektu System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół  oraz  projektu Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły, etap III,  współfinansowanych  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na zaproszenie organizatora – Ośrodka Rozwoju Edukacji, w spotkaniu uczestniczyli pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, ośrodków doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych – odpowiedzialni za wspomaganie pracy szkół.

W programie konferencji zaplanowano wykłady i zajęcia warsztatowe poświęcone wykorzystaniu raportu z ewaluacji do planowania rozwoju szkoły i budowania oferty jej wsparcia.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach podzielonych na pięć sesji:

Sesja pierwsza – Wymagania jako wyznaczniki kierunków działań realizowanych przez szkoły i placówki

Podczas realizacji tego modułu uczestnicy zapoznali się z prawnymi podstawami prowadzenia nadzoru pedagogiczngeo, w tym przede wszystkim z załącznikiem do rozporządzenia w sprawie nadzoru,zawierającym wymagania panstwa wobec szkól, które stanowią przedmiot ewaluacji zewnetrznej.

Sesja druga – Struktura raportów

W drugim module uczestnicy zapoznali są ze strukturą raportów powstających zarówno w odniesieniu do poprzednich jak i aktualenie obowiązujących wymagań.

Sesja trzecia  i czwarta – Jak czytać raport?

Dzięki tym modułom uczestnicy konferencji nabywali umiejetności prowadzenia analizy wyników eweluacji zewnętrznej i budowania rekomendacji do podejmowania w szkole i placówce decyzji prorozwojowych.

Sesja piąta – Jak pracować z radą pedagogiczną?

Podczas realizacji tego modułu uczestnicy wypracowywali plany wspracia szkół.Dowiedzieli  się jak  można podejmować współpracę z radą pedagogiczną danej szkoły lub placówki w sposób umożliwiajacy tworzenie skutecznych programów rozwojowych.

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama