Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Konferencja Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji. Jak zbudować dobrą szkołę? Zaproszenie
23 października 2014

 

Konferencja

Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji.

Jak zbudować dobrą szkołę?

Zakopane Hotel Mercure Kasprowy

28-31.03.2015

 

Zaproszenie

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji, Uniwersytet Jagielloński i Era Ewaluacji wspólnie realizujący projekt „Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły”, z wielką przyjemnością zapraszają na konferencję podsumowującą doświadczenia z wdrażania nowej formy nadzoru pedagogicznego i upowszechniania wymagań państwa wobec szkół i placówek oświatowych.

Jak co roku stworzymy przestrzeń i struktury, które umożliwią dyskusję i refleksję
nad uwarunkowaniami i procesami decydującymi o jakości edukacji w Polsce i na świecie.

Podczas konferencji szczególnie pragniemy zająć się pomysłami, planami i przykładami dobrych praktyk pokazującymi konkretne rozwiązania stosowane dla kreowania i zmiany szkolnej rzeczywistości. W rozważaniach za każdym razem wychodzić będziemy od koncepcji dobrej szkoły widocznej w wymaganiach państwa wobec szkół i placówek.

 

 

Z poważaniem

 

 
   

Koordynator projektu

dr hab. Grzegorz Mazurkiewicz

 

Idea konferencji

Chcemy zapewnić czas i przestrzeń na rozmowy o edukacji, szkole, polskim systemie oświatowym, a także lokalnym i globalnym kontekście procesu uczenia się. Zapraszamy
do uczestnictwa, wszystkich, którzy uważają, że to ważne sprawy i czują się za nie odpowiedzialni.

 

Wprowadzenie

Ewaluacja daje szansę na rozwój, ale wyłącznie w towarzystwie świadomej refleksji. Dzięki dialogicznemu charakterowi i bogactwu danych ewaluacja umożliwia prowadzenie krytycznego dyskursu, wnikliwych analiz i podejmowanie wyważonych decyzji.

Dobra szkoła – kłopot z „jakością”

Jakość edukacji jest postrzegana jako jedna z najważniejszych wartości, a jednocześnie osiągnięć współczesnych społeczeństw. Nierozerwalnie wiąże się ją z procesem uczenia się, dzięki któremu ludzie rozwijają się jako jednostki i członkowie społeczeństw oraz nabywają kompetencje i pogłębiają rozumienie dyskutowanych wartości. Jednocześnie, domagając się jakości i próbując budować dobrą szkołę, jesteśmy zobowiązani do pamiętania
o sprawiedliwości społecznej – postulat zapewnienia jakości edukacji staje się ekstremalnie trudny do realizacji, gdy formułuje się go jako: „wysoka jakość edukacji dla każdego”,
ale chyba nie mamy dziś prawa do rezygnacji z tego postulatu.

Obowiązujące w Polsce wymagania wobec szkół i placówek dają wyobrażenie o tym jaka może być „dobra szkoła”. Dyskutując podczas konferencji o naszych planach i działaniach będziemy wypełniać tę matrycę inspiracjami, przykładami i sukcesami z założeniem,
że poprowadzi nas to do dalszego rozwoju.

Zasady uczestnictwa w konferencji

W konferencji uczestniczyć będzie około 500 gości. Dyrektorzy i nauczyciele, pracownicy ośrodków doskonalenia i uczelni, pracownicy nadzoru pedagogicznego i władz lokalnych, eksperci krajowi i zagraniczni.

Udział w konferencji jest bezpłatny natomiast, jako organizatorzy, oczekujemy, że zgłaszać się będą osoby, które w sposób aktywny uczestniczyć będą w wszystkich sesjach (wykładach i warsztatach), będą pokazywać własne działania i aktywności, a po konferencji będą popularyzować dyskutowane zagadnienia i dzielić się zdobytymi doświadczeniami w swoim środowisku.

Warunki uczestnictwa w konferencji

a/ wypełnienie formularza zgłoszenia na konferencję. Formularz można wypełnić
od 7 listopada  do 15 grudnia 2014r.

Link do formularza: https://rekrutacja.ore.edu.pl/?action=register&make=training&id=1602

Formularz składa się z dwóch części. W pierwszej prosimy o uzupełnienie danych personalnych, a w drugiej o podzielenie się dobrą praktyką podjętą po zdiagnozowaniu problemu w wyniku ewaluacji wewnętrznej lub zewnętrznej w Państwa szkole lub placówce. 

Po zakwalifikowaniu się do grona uczestników, wymaga się od Państwa:

b/ przygotowania plakatu na temat dobrej praktyki i przywiezienie go na konferencję,

c/ udziału we wszystkich zajęciach od początku do końca konferencji,

d/ złożenia deklaracji podjęcia działań popularyzujących treści i zagadnienia poruszane na konferencji, a pół roku po konferencji przekazanie informacji o działaniach podjętych w wyniku uczestniczenia w konferencji oraz przesłanie sprawozdania po realizacji tych działań.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.npseo.pl, na której będą pojawiały się informacje na temat konferencji.

 

Zapraszamy serdecznie. 

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama