Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Warsztaty dla dyrektorów SPLO „Wymagania państwa jako wspomaganie procesu zmian w szkołach i palcówkach” _ Warszawa 15.11.2014
22 listopada 2014

Wymagania państwa dotyczące szkół i placówek były przedmiotem analizy przeprowadzonej przez dyrektorów -  studentów Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty (SPLO). Uczestnicy spotkania spojrzeli na wymagania w punktu widzenia zmiany jaką przeprowadzają w szkole  i wykorzystania wymagań  do  wsparcia tego procesu.

Ponieważ zmiana jaką przeprowadzają uczestnicy spotkania w swoich szkołach dotyczy uczenia się uczniów, przedmiotem refleksji był sposób w jaki wymagania definiują ten proces . Dla wielu uczestników  zaskoczeniem było to, że zapisy w wymagania wprost mówią o konieczności wykorzystania w nauczaniu strategii ocenianiu kształtującym, budowania przestrzeni i zadań,  które uruchomiają współpracę i uczenie się uczniów od siebie oraz wskazują  na  jakim poziomie uczniowie powinni partycypować w życiu szkoły.  

Dyrektorzy spojrzeli również przekrojowo na wymagania pod kątem pracy  zespołowej nauczycieli oraz swojej roli jako przywódców edukacyjnych. 

Wielu dyrektorów  uznało, że wymagania mogą być  pomocne we wsparciu zmiany w szkole, nadając z jednej strony jej kierunek,  z drugiej strony pokazując jej  konieczność. 

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama