Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Podsumowanie cyklu szkoleń pt."Koalicja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży" + materiały do pobrania
15 grudnia 2014

Ośrodek Rozwoju Edukacji, w ramach realizacji projektu systemowego „Program zwiększenia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III” zorganizował cykl konferencji pn.”Koalicja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Do współpracy w zakresie organizacji konferencji włączyły się niżej wymienione ośrodki:

1. Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

2. Ośrodek Doskonalenia nauczycieli w Poznaniu.

3. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

4. Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach.

5. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Konferencje odbyły się w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Kielcach i Toruniu. Łącznie uczestniczyło w nich ponad 600 osób, byli to:  przedstawiciele kuratoriów oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele, w tym wychowawcy,  pedagodzy, psycholodzy szkolni, pedagodzy środowiskowi, pracownicy placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno – pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych, pracownicy organów prowadzących szkoły różnych typów, rodzice.

Podczas każdej konferencji, w pierwszej jej części,   zaprezentowano ogólnopolskie wyniki analizy  danych pozyskiwanych w procesie ewaluacji zewnętrznej szkół  i placówek w zakresie bezpieczeństwa uczniów  oraz wybrane determinanty i implikacje agresji i przemocy w szkole. Podjęto również zagadnienia odpowiedzialności prawnej w zakresie bezpieczeństwa uczniów, skutecznych strategii wychowawczych, w tym zagadnienia z zakresu problemów związanych z rozwojem  dzieci i młodzieży.

W drugiej, warsztatowej,  części konferencji przedstawiciele lokalnego środowiska podejmowali próby wypracowania propozycji działań  w odpowiedzi na zdiagnozowane problemy w zakresie bezpieczeństwa w skali powiatu.  W tym celu otrzymali zestawy autentycznych  wyników ewaluacji szkół i placówek w obszarze bezpieczeństwa uczniów dla  powiatów, które zostały zakwalifikowane do udziału w konferencji.

Z uwagi na to, że działalność  szkoły ściśle związana jest z otoczeniem,  w którym funkcjonuje, wydaje się słusznym podejmowanie takich problemów  przez osoby posiadające rozpoznanie  środowiska lokalnego, a także świadome jego potrzeb i potencjału.

Konferencje  pozwoliły  nie tylko  upowszechniać wśród organów prowadzących szkoły i placówki wiedzy na temat możliwości wykorzystywania wyników nadzoru pedagogicznego do kreowania lokalnej polityki, a dyrektorom szkół i placówek przybliżyć wiedzę na temat efektywnego rozwoju organizacyjnego (cele projektu),  ale także wpisać przedsięwzięcie w  obowiązujące w bieżącym roku szkolnym kierunki polityki oświatowej państwa.

 

Materiały ze szkoleń do pobrania:

 

Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama