Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Konferencja"Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji?-Jak zbudować dobrą szkołę?" Zakopane 2015
28 marca 2015

Konferencja, „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji?” w tym roku ma charakter wyjątkowy. Jest podsumowaniem doświadczenia z wdrażania nowej formy nadzoru pedagogicznego i upowszechniania wymagań państwa wobec szkół i placówek oświatowych.

Konferencję otworzyła Minister Joanna Berdzik wskazując na osiągnięcia i pozytywne zmiany wynikające z realizacji projektu. Mówiła o jakościowych zmianach w szkołach i lepszych osiągnięciach uczniów. Wskazywała jednak na wiele obszarów możliwych zmian i wyzwań, przed którymi stoją szkoły. Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminach, ale ciągle wielu nie jest szczęśliwych w szkole – mówiła Pani minister. Życzyła uczestnikom konferencji ciekawych spotkań i inspiracji.

Następnie z głosem podsumowującym projekt wystąpił Prorektor UJ prof. Stanisław Kistryn.

Wątek kontynuowały koordynatorki projektu: Anna Gocłowska z ramienia ORE, Agnieszka Borek  z EE. Dowiedzieliśmy się o różnorodności działań( podstawowe szkolenia dla wizytatorów, konferencje regionalne,konferencje upowszechniające wykorzystanie danych przekazanych w raportach z ewaluacji zewnetrznej,szkolenia dla dyrektorów, nauczycieli badaczy, nauczycielek badaczek,całych rad pedagogicznych. Szczegółowiej o tych działaniach mówiły Panie; Anna Kostrubała-Brak, Laura Rabiej, Hanna Gamza - koordynujace pracę zespołu projektowego UJ.Tysiące osób przeszkolonych w ramach projektu to szansa na utrwalenie modelu uczenia się ludzi i organizacji w oparciu o dane – te zewnętrzne i wewnętrzne – taki nakreślony został obraz działań i szkoleń w ramach projektu.

Wykłady inauguracyjne wygłosili:

Mikael Risku”Dobra szkoła: fińskie podejście do przyszłości”

Dr.hab. Grzegorz Mazurkiewicz ”Dobra szkoła. Uwarunkowania i mechanizmy”

Tegoroczna konferencja przebiega pod hasłem „Jak zbudować dobrą szkołę?”. Podczas konferencji uczestnicy zajmować się będą pomysłami, planami i przykładami dobrych praktyk pokazującymi konkretne rozwiązania stosowane dla kreowania i zmiany szkolnej rzeczywistości. W rozważaniach za każdym razem wychodzić będą od koncepcji dobrej szkoły widocznej w wymaganiach państwa wobec szkół i placówek.

Zapraszamy na podstronę konferencji.

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama