Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Kielce też upowszechniają
29 kwietnia 2015

24 kwietnia w Kielcach – odbyła się konferencja upowszechniająca efekty projektu Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III. Obserwacja lekcji w kontekście wymagań państwa – codzienne narzędzie pracy dyrektora szkoły (warsztaty).

W spotkaniu uczestniczyło 44 dyrektorek i dyrektorów kieleckich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konferencja rozpoczęła się od ustalenia, jak powinna wyglądać udana lekcja w kontekście współczesnych badań i wymagań państwa. Dało to możliwość dyskusji i wypracowania dyspozycji do obserwacji zajęć. Wypracowane dyspozycje zostały sprawdzone w praktyce – podczas obserwacji fragmentów nagranych zajęć. Najwięcej emocji i czasu zajęła dyskusja o tym, jak uczyć uczniów umiejętności uczenia się.
Przygotowana propozycja uwzględniła również tworzenie pytań, które dyrektor może wykorzystać w rozmowie po obserwacji zajęć i refleksję nad tym, jak można zmodyfikować zajęcia, aby były one jeszcze bardziej efektywniejsze.
Oto opinie dyrektorów po spotkaniu „zajęcia przydatne w sprawowaniu nadzoru wewnętrznego”, „mam nowe spojrzenie na obserwację zajęć”, „konkretne wskazówki do obserwacji”, „wypracowanie wskaźników do trudnego obszaru – uczenie uczniów uczenia się”, „mam nowe pomysły – zmienię sposób obserwacji”, „zmienię sposób zadawania pytań, bo zależy mi na autorefleksji nauczyciela”.
Dodać należy, że spotkanie odbyło się w nowej sali audytoryjnej, którą udostępniło Starostwo Powiatowe w Kielcach – serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy na kolejne spotkanie w Kielcach
 

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama