Strona główna
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Zespół projektu
Aktualność
Drugie spotkanie wizytatorów d/s ewaluacji-Kraków 8-11 września 2010
11 września 2010

Po raz drugi w III edycji spotkali się w Krakowie wizytatorzy ds. ewaluacji. W programie zajęć głownie organizacja i metodologia ewaluacji w placówkach i szkołach, ale także rozważania na temat istoty wymagań i roli wizytatora. O roli wizytatora mówił w wykładzie wstępnym koordynator projektu. Zmiana postaw- to zdaniem dr Grzegorza Mazurkiewicza -klucz do sukcesu. Ta zmiana dotyczy wszystkich uczestników procesu, zarówno wizytatorów jak i dyrektorów, nauczycieli i władze samorządowe.

Tym razem uczestnicy spotkania mieli okazje zapoznać się w trakcie wykładu i warsztatów prowadzonych przez dr Gerego Mac Ruairca z School of Education University College Dublin ze sposobami prowadzenia nadzoru pedagogicznego w Irlandii. Dr Mac Ruairc mówił o kontekście narodowym i historycznym, formach inspekcji, sposobach raportowania. Ciekawe było poznanie również publikacji, których autorami są w Irlandii inspektorzy. Publikacje zawierają omówienia badań oraz zagadnienia metodyczne związane z konkretnymi przedmiotami.
 Podsumowując wykład dr Mac Ruairc wymienił bieżące trendy w podejściu do inspekcji:·

1. Inspekcja po inspekcji
2.Wyznaczenie priorytetowych szkół do inspekcji
3.Czteropunktowa skala rankingująca szkoły
4.Powołanie grupy roboczej ds. poprawy szkół

W ciągu 4 dni wizytatorzy ds. ewaluacji muszą przygotować się do przeprowadzenia badania w szkołach i placówkach. Przyjdzie czas weryfikacji teorii w praktyce. O doświadczeniach porozmawiamy na trzecim spotkaniu w październiku (26-29 X 2010) -oczywiście w Krakowie.

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
trabzon oto kiralamachip satın alchip satın alzynga chipchip satın altrabzon rent a car<
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1

trabzon oto kiralama